FAQ

Časté otázky G Suite pre vzdelávanie a Google Učebňa


G Suite pre vzdelávanie je sada bezplatných nástrojov a služieb Googlu, ktoré sú prispôsobené pre školy. Je celosvetovo k dispozícii všetkým vzdelávacím inštitúciám. Viac informácií G Suite for Education.
G Suite pre vzdelávanie obsahuje desiatky služieb, ako Gmail, Disk Google pre dokumenty, kalendáre, videohovory s nahrávaním a to všetko pod jednou doménu, centrálnou správou a s vysokým zabezpečením. Učebňa Google je jedna zo služieb G Suite pre vzdelávanie. Je to virtuálna učebňa, kde sa stretávajú žiaci, učitelia a zadávajú, odovzdávajú alebo hodnotia práce. Je to taktiež miesto, kde spoločne komunikujú.
Učebňa Google je jedna zo služieb G Suite, ktorú môžete používať samostatne. Neskôr ale budete musieť zabezpečiť ostatné služby ako napríklad kalendár a videohovory iným spôsobom. Odporúčame preto zaregistrovať G Suite pre vzdelávanie a mať tak dostupný kompletný balík s centrálnou správou pod jednou vašou doménou.
G Suite pre vzdelávanie je zadarmo pre neobmedzený počet žiakov, študentov.
Každý užívateľ má neobmedzené úložisko pre Disk Google, Gmail a Fotky Google. Ak sú vo vašej organizácii 4 alebo menej používateľov, dostane každý užívateľ 1 TB úložisko.
Áno, systém je plne lokalizovaný do slovenského i českého jazyka. Každý žiak alebo učiteľ si môže svoj jazyk zvoliť.
G Suite nemožno využívať bez domény, však počas aktivačného procesu si môžete doménu zakúpiť.
Celý proces prebieha online a sú potrebné základné údaje o škole (kontakty, adresa). Nie je potrebné dodávať žiadne papierové alebo skenované dokumenty. Proces registrácie je rýchly a G Suite môžete okamžite začať používať. S nastavením vám radi pomôžeme. Kontaktujte nás.
Celý balík je navrhnutý tak, aby základy nastavenia zvládol bežný alebo mierne pokročilý IT používateľ alebo správca. Pre pokročilé nastavenia môžete využiť partnerskú sieť Googlu, ktorej súčasťou je aj naša certifkovaná spoločnosť. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Pre Google je vaša bezpečnosť jednou z najvyšších priorít. Systémy a procesy sú pravidelne auditované a certifikované renomovanými spoločnosťami. Google zaobchádza s vašimi údajmi plne v súlade s požiadavkami GDPR. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Nemusíte. Balík G Suite môžete používať súbežne s vaším súčasným emailovým riešením na rovnakej doméne bez konfliktov medzi systémami. Napriek tomu však odporúčame prejsť na Gmail, ktorý je integrovanou súčasťou celého balíka a má mnoho výhod, od bezpečnostných benefitov, spam filtrov, až po neobmedzenú veľkosť schránky pre každého používateľa.
Schválenie je vybavené počas 2 až 14 dní. V súčasnej dobe sa Google snaží vybavovať schvaľovanie podstatne rýchlejšie.
Nie. Správa mobilných zariadení je súčasťou služby G Suite, pretože zabezpečenie je dôležité a my vám chceme poskytnúť potrebnú ochranu.
Áno, na oboch. Administrátori môžu vynútiť zásady na zariadeniach so systémom Android aj iOS. Je teda len na vašich zamestnancoch, s ktorým typom zariadenia sa im bude pracovať lepšie.
Služba G Suite má tri verzie: Basic, Business a Enterprise. G Suite Basic zahŕňa 30 GB úložného priestoru na užívateľa, G Suite Business má úložiska neobmedzené a G Suite Enterprise navyše obsahuje pokročilé ovládacie prvky a možnosti prispôsobenia. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Áno, novým zákazníkom ponúkame 14 dní služby G Suite. Registrácia bezplatnej skúšobnej verzie zaberie pár minút a potom už môžete vytvoriť účty až pre 10 členov vášho tímu.
V prípade záujmu o testovací prístup nás neváhajte kontaktovať.
Naša spoločnosť je certifikovaný partner spoločnosti Google. Náš tím podpory je vám k dispozícii a pripravený pomôcť s nastavením a migráciou údajov. Neváhajte nás kontaktovať.
Služba G Suite bola od počiatku stavaná tak, aby dokázala zmierniť hrozby, ktoré s cloudovým prostredím súvisia.

Google na ochranu vašich dát zamestnáva špecializovaných odborníkov na zabezpečenie vrátane niektorých popredných svetových expertov na zabezpečenie počítačov. Tento tím, rovnako ako všetky ostatné tímy v Google neustále prichádza s novými vylepšeniami a stará sa o bezpečnejšiu budúcnosť nielen pre miliardy používateľov Googlu, ale aj pre obchodné spoločnosti.

Spoločnosť Google má v oblasti ochrany užívateľských dát vynikajúcu povesť. Dáta chránia ako pred vniknutím zvonku, tak pred ohrozením zvnútra. Naviac tiež dôkladne monitorujeme a obmedzujeme akýkoľvek interný prístup k užívateľským dátam. Tých niekoľko málo zamestnancov, ktorí majú povolenie na prístup, podlieha prísnym opatreniam ohľadom overovania, detailná evidencia činností a sledovanie aktivít. Pomocou analýzy protokolov potom možno zistiť prípadný neautorizovaný prístup.

Za zabezpečením vašich dát v spoločnosti Google stojí práve táto kombinácia expertov, technológií a flexibility.
Všetky zákaznícke dáta, ktoré sú nahrané alebo vytvorené v službách G Suite, sú zašifrované v čase, keď sú uchovávané.

Toto zašifrovanie prebieha pri zápise na disk bez toho, aby zákazník musel vykonať akékoľvek nastavenie. Google dáta šifruje pomocou odlišných šifrovacích kľúčov, dokonca aj v prípade, že tieto dáta patria rovnakému zákazníkovi. Dáta sú šifrované pomocou 128-bitového alebo vyššieho štandardu AES (Advanced Encryption Standard).

Dáta v základných službách G Suite sú šifrované aj pri prenose, či už je to prenos po internete medzi zákazníkom a spoločnosťou Google, alebo prenos v rámci Googlu medzi jednotlivými dátovými centrami. Tieto dáta medzi Googlom a zákazníkmi sú šifrované pomocou protokolu HTTPS metódou forward Secrecy.
Áno. Google má v Európe širokú zákaznícku základňu. Svojim zákazníkom ponúka funkcie a zmluvné záväzky navrhnuté priamo tak, aby vyhovovali požiadavkám EÚ na ochranu dát a odporúčaní, ktoré poskytuje pracovná skupina podľa článku 29. Pre EÚ ponúka služba G Suite modelové zmluvné dojednania a dodatok o spracovaní dát. Služba G Suite bola naviac označená za vyhovujúcu cloudovými bezpečnostným zásadámi vlády Spojeného kráľovstva pre použitie v kategórii "úradné (vrátane úradné - citlivé)". Viac informácií ohľadom zabezpečenia si možete prečítať tu.
Áno, svoj existujúci e-mail, kontakty a údaje z kalendára si môžete presunúť do služby G Suite. Dáta je možné migrovať hromadne pre celý tím, alebo jednotlivo. Služba G Suite zahŕňa nástroje pre migráciu dát zo systémov Microsoft® Exchange alebo Microsoft Office 365 ™, IBM® Notes® a ďalších e-mailových systémov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.
Ak chcete používať službu G Suite, potrebujete doménu. Názov domény je to, čo sa objavuje za "www." v adrese vašich webových stránok. Ak už doménu máte, pomôžeme vám s overením a nastavením. Ak ešte doménu nemáte, pomôžeme vám s registráciou. Náš tým je pripravený.
V administrátorskej konzole môžete služby, ktoré svojim užívateľom nechcete poskytnúť, vypnúť alebo si ich prispôsobiť. Môžete zapnúť rovnaké nastavenie pre všetkých, alebo u rôznych užívateľov uplatniť rôzne zásady. Službu Hangouts môžete napríklad zapnúť iba pre tím podpory alebo nastaviť, že verejné Webové stránky Google môže zdieľať výhradne marketingové oddelenie.
Áno, sada G Suite ponúka jednoné prihlásenie SAML (SSO) k integrácii do vášho overovacieho systému. Taktiež podporuje Active Directory. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.
Nie je nič jednoduchšie. Kontaktujte náš tým, zodpovieme vám všetky otázky a dohodneme ďaľší postup. Kontaktovať nás môžete tu.

VYSKÚŠAJTE G SUITE PRE VZDELÁVANIE SPOLU S NAMI.

Naša spoločnosť je certifikovaný Google Cloud Partner a ponúka kompletné
spektrum služieb pre váš plynulý prechod na moderný nástroj G Suite pre vzdelávanie.
Ak máte záujem o aplikácie G Suite alebo len potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať


ZAČNIME SPOLU