FAQ

Časté otázky pri rozhodovaní, či začať využívať službu Google Workspace


So službou Google Workspace obdržíte celý rad ďalších služieb pre firmy, ktoré nie sú súčasťou bezplatných aplikácií spoločnosti Google. Medzi tieto služby patria: vlastné firemné e-maily @ vašafirma, dvojnásobné úložisko v rámci služby Gmail a Disku, nepretržitá telefonická a e-mailová podpora, záruka 99,9% dostupnosti firemného e-mailu, kompatibilita so službou Microsoft Outlook / Office, vylepšené možnosti zabezpečenia ako dvojfázové overenie a jednotný prístup (SSO) a administrátorské ovládacie prvky pre používateľské kontá.
Nie. Pri registrácii služby Google Workspace získate prístup k sade integrovaných aplikácií, ktoré hladko spolupracujú. Ak napríklad do Gmailu dostanete novú správu, môžete ju okamžite previesť na udalosť v Kalendári. Keď v Dokumentoch, Tabuľkách alebo prezentáciách vložíte komentár, vašim spolupracovníkom o tom príde e-mailové oznámenie. Jediným kliknutím môžete prostredníctvom videohovoru v službe Hangouts usporiadať schôdzku, a to priamo zo svojej e-mailovej schránky alebo kalendára. Ak budete tieto nástroje používať spoločne, zvýšite produktivitu svojej firmy a využijete ich potenciál na maximum. Samozrejme si však môžete zaobstarať celú sadu a používať len tie služby, ktoré chcete.
Zistili sme, že veľa našich zákazníkov sa môže úplne zaobísť bez doteraz používaných sád kancelárskych aplikácií a pri vytváraní najrôznejších druhov súborov, vrátane textových dokumentov, tabuliek a prezentácií, sa spoľahnúť výhradne na službu Google Workspace. Na súboroch môžete pracovať s ďalšími ľuďmi, a to dokonca v reálnom čase, ukladať ich v cloude pomocou Disku Google. Aplikácie služby Google Workspace fungujú vo všetkých zariadeniach. Na rozdiel od tradičných aplikácií určených pre počítače nemusíte inštalovať žiaden softvér. A čo viac, služba Google Workspace je kompatibilná s inými programami, ako je napríklad Microsoft Office.
S Gmailom v službe Google Workspace získate napríklad nasledujúce výhody: vlastnú firemnú e-mailovú adresu (@ vašaspoločnosť), neobmedzené skupinové e-mailové adresy, záruku 99,9% dostupnosti, dvojnásobný úložný priestor oproti bezplatnému Gmailu, žiadne reklamy, nepretržitú telefonickú a e-mailovú podporu alebo nástroj G Suite Sync pre Microsoft Outlook.
Áno. K dispozícii máte nástroje pre migráciu vašich starých e-mailov zo starších prostredí ako Lotus Notes, Microsoft a iné.
Na Disk môžete nahrávať akékoľvek typy súborov. Určité typy súborov potom môžete prevádzať na formát webových dokumentov Google: Dokumenty, Tabuľky alebo Prezentácie.
Každý užívateľ získa 30 GB úložného priestoru pre Disk a Gmail dohromady. Za príplatok môžete upgradovať na 2TB alebo 5TB úložný priestor. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Na Disku v službe Google Workspace máte k dispozícii dvojnásobne väčšie úložisko, nepretržitú telefonickú a e-mailovú podporu, možnosti nastavenia zdieľania a pokročilé nástroje pre prehľady. Za príplatok môžete upgradovať na 2TB alebo 5TB úložný priestor. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Áno. Táto funkcia je dostupná v prehliadači Chrome. Ak Chrome ešte nepoužívate, určite ho vyskúšajte. Je zadarmo a inštalácia je veľmi jednoduchá.
Áno. Pri každom dokumente môžete komukoľvek nastaviť práva pre úpravy, zobrazenie alebo vkladanie komentárov.
Áno. Do formátu Dokumenty Google môžete previesť mnoho rôznych typov súborov. Pôvodný súbor zostane nezmenený.
Nie. Správa mobilných zariadení je súčasťou služby Google workspace, pretože zabezpečenie je dôležité a my vám chceme poskytnúť potrebnú ochranu.
Áno, na oboch. Administrátori môžu vynútiť zásady na zariadeniach so systémom Android aj iOS. Je teda len na vašich zamestnancoch, s ktorým typom zariadenia sa im bude pracovať lepšie.
Služba Google Workspace má dve základné verzie: Business a Enterprise. Google Workspace Business má verzie Starter, Standard a Plus. Business Starter zahŕňa 30 GB úložného priestoru na užívateľa, Business Standard má úložisko 2TB a Business Plus 5TB. Každá verzia navyše obsahuje pokročilé ovládacie prvky a možnosti prispôsobenia. Verzia Enterprise je určená pre spoločnosti s viac ako 300 užívateľmi. Ďalšie informácie vám radi poskytneme.
Áno, novým zákazníkom ponúkame 14 - 30 dní služby Google Workspace bezplatne. Registrácia bezplatnej skúšobnej verzie zaberie pár minút a potom už môžete vytvoriť účty pre členov vášho tímu. V prípade záujmu o testovací prístup nás neváhajte kontaktovať.
Naša spoločnosť je certifikovaný partner spoločnosti Google. Náš tím podpory je vám k dispozícii a pripravený pomôcť s nastavením a migráciou údajov. Neváhajte nás kontaktovať.
Služba Google Workspace bola od počiatku stavaná tak, aby dokázala zmierniť hrozby, ktoré s cloudovým prostredím súvisia.

Google na ochranu vašich dát zamestnáva špecializovaných odborníkov na zabezpečenie vrátane niektorých popredných svetových expertov na zabezpečenie počítačov. Tento tím, rovnako ako všetky ostatné tímy v Google neustále prichádza s novými vylepšeniami a stará sa o bezpečnejšiu budúcnosť nielen pre miliardy používateľov Googlu, ale aj pre obchodné spoločnosti.

Spoločnosť Google má v oblasti ochrany užívateľských dát vynikajúcu povesť. Dáta chránia ako pred vniknutím zvonku, tak pred ohrozením zvnútra. Naviac tiež dôkladne monitorujeme a obmedzujeme akýkoľvek interný prístup k užívateľským dátam. Tých niekoľko málo zamestnancov, ktorí majú povolenie na prístup, podlieha prísnym opatreniam ohľadom overovania, detailná evidencia činností a sledovanie aktivít. Pomocou analýzy protokolov potom možno zistiť prípadný neautorizovaný prístup.

Za zabezpečením vašich dát v spoločnosti Google stojí práve táto kombinácia expertov, technológií a flexibility.
Všetky zákaznícke dáta, ktoré sú nahrané alebo vytvorené v službách Google Workspace, sú zašifrované v čase, keď sú uchovávané.

Toto zašifrovanie prebieha pri zápise na disk bez toho, aby zákazník musel vykonať akékoľvek nastavenie. Google dáta šifruje pomocou odlišných šifrovacích kľúčov, dokonca aj v prípade, že tieto dáta patria rovnakému zákazníkovi. Dáta sú šifrované pomocou 128-bitového alebo vyššieho štandardu AES (Advanced Encryption Standard).

Dáta v základných službách Google Workspace sú šifrované aj pri prenose, či už je to prenos po internete medzi zákazníkom a spoločnosťou Google, alebo prenos v rámci Googlu medzi jednotlivými dátovými centrami. Tieto dáta medzi Googlom a zákazníkmi sú šifrované pomocou protokolu HTTPS metódou forward Secrecy.
Áno. Google má v Európe širokú zákaznícku základňu. Svojim zákazníkom ponúka funkcie a zmluvné záväzky navrhnuté priamo tak, aby vyhovovali požiadavkám EÚ na ochranu dát a odporúčaní, ktoré poskytuje pracovná skupina podľa článku 29. Pre EÚ ponúka služba G Suite modelové zmluvné dojednania a dodatok o spracovaní dát. Služba Google Workspace bola naviac označená za vyhovujúcu cloudovými bezpečnostným zásadámi vlády Spojeného kráľovstva pre použitie v kategórii "úradné (vrátane úradné - citlivé)". Viac informácií ohľadom zabezpečenia si možete prečítať tu.
Áno, svoj existujúci e-mail, kontakty a údaje z kalendára si môžete presunúť do služby Google Workspace. Dáta je možné migrovať hromadne pre celý tím, alebo jednotlivo. Služba Google Workspace zahŕňa nástroje pre migráciu dát zo systémov Microsoft® Exchange alebo Microsoft Office 365 ™, IBM® Notes® a ďalších e-mailových systémov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.
Ak chcete používať službu Google Workspace, potrebujete doménu. Názov domény je to, čo sa objavuje za "www." v adrese vašich webových stránok. Ak už doménu máte, pomôžeme vám s overením a nastavením. Ak ešte doménu nemáte, pomôžeme vám s registráciou. Náš tým je pripravený.
V administrátorskej konzole môžete služby, ktoré svojim užívateľom nechcete poskytnúť, vypnúť alebo si ich prispôsobiť. Môžete zapnúť rovnaké nastavenie pre všetkých, alebo u rôznych užívateľov uplatniť rôzne zásady. Službu Hangouts môžete napríklad zapnúť iba pre tím podpory alebo nastaviť, že verejné Webové stránky Google môže zdieľať výhradne marketingové oddelenie.
Nie je nič jednoduchšie. Kontaktujte náš tým, zodpovieme vám všetky otázky a dohodneme ďaľší postup. Kontaktovať nás môžete tu.

VYSKÚŠAJTE GSUITE SPOLU S NAMI 30 DNÍ BEZPLATNE.

Naša spoločnosť je Google Cloud Partner a ponúka kompletné spektrum služieb pre váš plynulý prechod na moderný nástroj GSuite. 
Ak máte záujem o aplikácie GSuite alebo len potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať


ZAČNIME SPOLU